Правила цифрової гігієни
Поговоримо про правила цифрової гігієни
Сьогодні ґаджети впевнено увійшли в нашу професійну діяльність та стали майже незамінними у повсякденному житті. Адже це так зручно, коли невеликий пристрій виконує безліч функцій і є одночасно годинником, телевізором, камерою, плеєром, книгою та іншими розважальними й корисними засобами. Але разом із тим, постійне використання ґаджетів може негативно впливати на працездатність та настрій і становити потенційні загрози для здоров'я людини. Як цього уникнути? Про це і поговоримо!
Насправді ґаджети є дійсно геніальним виробом людства. Але, проводячи з ним необгрунтовано багато часу, користувачі самі провокують виникнення та розвиток «комп'ютерних» захворювань, зокрема:
- Органів зору. Підвищена концентрація уваги користувача до екрана протягом тривалого часу призводить до сильної втоми очей. Це може стати причиною виникнення короткозорості, пошкодження сітківки, а також синдрома комп'ютерного зору, який характеризується нечітким зором на різних відстанях, біллю в області чола, почервонінням та дискомфортом очей.
- Органів слуху. Внаслідок прослуховування гучної музики в навушниках можна відчувати дзвін у вухах, «приглушений» шум або навіть втратити здатність чути.
- Опорно-рухової системи. Останнім часом, крім хвороб суглобів та м'язів внаслідок їхньої хронічної перевтоми, досить розповсюдженим є тяжке професійне захворювання – кистьовий тунельний синдром, пов'язаний з неправильним розміщенням рук на клавіатурі.
- Шлунково-кишкового тракту. Під час одночасного вживання їжі та користування ґаджетом організм перестає відчувати момент насичення, порушується виділення шлункового соку. Це може призвести до надмірної ваги або до відсутності апетиту.
- Захворювання серцево-судинної системи. Електромагнітне випромінювання ґаджету може викликати головний біль, порушення кровообігу, перепади тиску.
- Нервової системи. Дослідження показують, що при тривалому використанні ґаджетів можуть спостерігатися зміни, схожі на наслідки черепно-мозкової травми. Є ризик розвитку вегетативної дисфункції неврастенічного та астенічного синдрому, хронічного стресу, дратівливості, швидкої стомлюваності, послаблення пам'яті та порушення сну.
- Психіки. За класифікацією Всесвітньої організації охорони здоров'я комп'ютерну залежність, яка виявляється в зацікавленості лише комп'ютерними іграми та/або спілкуванням в Інтернеті, віднесено до небезпечних психічних розладів.