A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальний заклад "Cазоно-Баланівська гімназія" Богодухівської міської ради Богодухівського району Харківської області

Річний звіт про діяльність закладу освіти

 

Освітній процес в Комунальному закладі «Сазоно-Баланівська гімназія» Богодухівської міської ради Богодухівського району Харківської області в 2023/2024 навчальному році організовано відповідно до положень Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», державних, регіональних та інших чинних законодавчих і нормативних документів у галузі освіти.

З метою реалізації державної політики в сфері освіти, Концепції Нової української школи, створення безпечного освітнього середовища,  підвищення  якості освітніх послуг, створення умов для особистого розвитку та самореалізації кожного учня колетив закладу працював над темами:

Педагогічна тема:

Реалізація особистісно орієнтованого навчання з метою формування ключових компетентностей моделі випускника початкової та базової  школи.

Методична тема:

Формування інноваційного освітнього середовища на основі педагогіки партнерства в умовах реалізації компетентнісного підходу та принципу дитиноцентризма.

Виховна тема:

Формування патріотичних та громадянських якостей, морально-етичних принципів особистості в умовах НУШ.

Пріоритетними напрямками розвитку освіти закладу освіти є:

  • забезпечення реалізації права громадян на повну загальну середню освіту;
  • використання освітніх інновацій, інформаційно-комунікаційних, здоров’язбережувальних технологій;
  • створення умов для зростання професійної майстерності вчителів;
  • реалізація принципу академічної свободи в педагогічній діяльності учителя як основи його професійної самореалізації;
  • формування в школярів потреби й навичок самоосвітньої роботи, здатності до навчання впродовж усього життя;
  • розвиток особистості учня, його здібностей та обдарувань, наукового світогляду;
  • створення сприятливих умов для пошуку, підтримки та розвитку обдарованих учнів;
  • виховання свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формування засад здорового способу життя, збереження й зміцнення фізичного та психічного здоров’я учнів;
  • формування людини-патріота з активною життєвою позицією, який діє згідно з морально-етичними принципами, здатний приймати відповідальні рішення, поважає гідність і права людини;
  • виховання громадянина України;
  • створення умов, необхідних для успішної самореалізації особистості в соціумі;
  • забезпечення соціального захисту дитини, сприяння встановленню рівного доступу до повноцінної освіти різних категорій учнів відповідно до їхніх індивідуальних нахилів, потреб, інтересів;
  •  створення конкурентоспроможного іміджу закладу загальної середньої освіти;
  •  поповнення матеріально-технічної бази школи.

Річний навчальний план закладу освіти на 2023/2024 навчальний рік було розроблено на виконання Законів України «Про повну загальну середню освіту» (зі змінами), «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»,  постанов  Кабінету Міністрів України                                    від 23 листопада 2011 року №1392 «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти» (зі змінами),  від 21 лютого                     2018 року №87 «Про затвердження Державного стандарту початкової освіти» (зі змінами), Санітарним регламентом для закладів загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров᾿я України від 25 вересня 2020 року №2205, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 листопада 2020 року за №1111/35394, Освітньої програми Комунального закладу «Сазоно-Баланівська гімназія» Богодухівської міської ради Богодухівського району Харківської області, схваленої педагогічною радою закладу освіти (протокол від 31 серпня 2023 року  №1) та затвердженого наказом закладу освіти                        від 31 серпня 2023 року №1), розпорядження Харківської обласної державної адміністрації від 20.07.2002 №476 «Про впровадження в освітній процес факультативного курсу «Харківщинознавство».

Варіативна складова з метою повноцінності та предметної спрямованості   використовується на:

- з метою реалізації вимог освітньої галузі «Мови і літератури» Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, формування в учнів мовленнєвої культури, комунікативної компетентності, гуманістичного світогляду, національної свідомості, високої моралі, активної громадянської позиції, естетичних смаків і ціннісних орієнтацій у межах гранично допустимого навантаження, з урахуванням інтересів та потреб учнів у 5-9-х класах відводиться  по 1 годині на  індивідуальні заняття з української мови;

- з метою реалізації освітньої галузі «Суспільствознавство», розвитку учня як особистості, що керується гуманістичними нормами і цінностями, усвідомлює себе громадянином України та успішно самореалізується в сучасному українському суспільстві, відводиться 0,5 години у 6-му класі на проведення індивідуальних занять з історії України;

          - з метою поглиблення пізнавального інтересу учнів до рідного краю як складової України, подальшого розвитку краєзнавчого руху на Харківщині, виховання в учнівської молоді поваги і шанобливого ставлення до історико-культурної спадщини рідного краю за рахунок годин варіативної складової у         8-9-х класах відводиться по 1 годині на вивчення курсу «Харківщинознавство»;

- організацію індивідуальних занять у 2-4 класах по 1 годині відповідно;

На кінець року проведено контрольні роботи з базових навчальних дисциплін у 5-9 класах, їхні якісні результати відображено в класних журналах, тестових завданнях.

Питання про виконання навчальних планів і освітніх програм, проведення контрольних робіт, стан ведення шкільної документації розглядалися на нарадах при директорові (грудень 2023 року, травень 2024 року) та були узагальнені наказом по закладу.

Заклад освіти забезпечений педагогічними кадрами. Плинності кадрів немає.

 

Загальна кількість педагогічних працівників

Освітньо-кваліфікаційний рівень

повна вища (магістр)

%

базова вища

(бакалавр)

%

неповна вища (молодший

спеціаліст)

%

13

12

92,8

-

-

1

7,2

 

Загальна кількість педагогічних працівників

Кваліфікаційний рівень педагогічних працівників

 

вища категорія

1 категорія

2 категорія

спеціаліст

12 тар. розряд

11 тар. розряд

 

кільк

%

кільк.

%

кільк.

%

кільк

%

кільк.

%

кільк

%

13

5

35,6

5

35,6

1

7,2

-

-

1

7,2

1

14,4

                           

 

З 01 вересня 2023 року освітній процес у закладі освіти було організовано  за дистанційною формою навчання.

В роботі педагоги застосовували освітні технології, спрямовані на формування ключових компетентностей і наскрізних умінь здобувачів освіти, а саме: ІКТ, проєктна діяльність, дослідницькі технології, ігрові, технології критичного мислення, технології розвивального навчання.

З метою забезпечення якісної організації освітнього процесу було створено закриті спільноти в соціальних мережах (вайбер, телеграм, фейсбук) за визначеними спільно з батьками й учнями принципами організації груп та правилами спілкування, навчання, контролю. Педагоги використовували  синхронний (не менше 30 відсотків навчального часу, передбаченого освітньою програмою закладу) та асинхронний режими дистанційного навчання. Учням  були надані обов’язкові рекомендації щодо використання вебресурсів, послідовності виконання завдань, особливостей контролю. Було  передбачено форми зворотного зв’язку (контролю) зі здобувачами освіти та їхніми батьками для ефективного проведення дистанційного навчання. Використовувалися  сервіс Google Classroom для проведення навчання з використанням дистанційних технологій. Практикувалося проведення уроків через Skype, ZOOM, Google MeetБуло використано такі інструменти для спільної роботи вчителів та здобувачів освіти, як: onlinetestpad – конструктор тестів, опитувань, кросвордів, ігор та комплексних завдань; learningapps – готові навчальні вправи та інструменти для створення тестів, завдань; Google-форми, Classtime, На Урок  – інструменти для створення тестів, завдань, віртуальну дошку Padlet як інструмент візуалізації, матеріали Всеукраїнської школи онлайн. У разі  відсутністі комп'ютерної техніки для організації освітнього процесу використовувалися інші прийнятні засоби взаємодії учасників освітнього процесу за погодженням з батьками учня, зокрема стаціонарний телефон. 

На вебсайті закладу створено вкладку «Дистанційне навчання» із розміщенням у ній інформаційних матеріалів та посилань на додаткові ресурси (відео, завдання, тести) та корисні ресурси для самоосвіти.

Педагогічні працівники намагалися робити все можливе для забезпечення процесу навчання. Не у всіх дітей була змога виходити на зв’язок. Воєнний стан вніс свої корективи, але педагоги максимально якісно виконували свою роботу. Працювати дистанційно важко учням початкової школи, де діти не завжди ще вміють користуватися гаджетами. Педагоги закладу у співпраці з адміністрацією створювали всі умови для того, щоб дистанційне навчання було максимально ефективним. Бо позитивний бік технологій дистанційного навчання – можливість навчатися попри різні обставини. Мінуси пов’язані із відсутністю доступу до Інтернету. Заклад має достатнє технічне забезпечення для проведення занять із використанням технологій дистанційного навчання.

Більшість педагогів закладу співпрацюють з учнями на засадах партнерства, з батьками учнів з питань організації освітнього процесу, забезпечують постійний зворотний зв'язок. У повній мірі інформують батьків про важливі аспекти навчання через доступні канали комунікації (батьківські збори, індивідуальні зустрічі, онлайн-ресурси), інформують про критерії оцінювання навчальних досягнень учнів. Більшість батьків позитивно оцінюють результати комунікування.

Академічна доброчесність є невід`ємною складовою забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти. Для забезпечення академічної доброчесності у своїй професійній діяльності педагоги проводять роз’яснювальну роботу з учасниками освітнього процесу, самі дотримуються академічної доброчесності (дають посилання на джерела інформації у разі використання ідей, розробок, відомостей, відеоматеріалів своїх колег, дотримуються норм законодавства про авторське право), складають завдання, які унеможливлюють списування, складають власні плани-конспекти уроків, презентації.

Більшість педагогів розробляють такі завдання, які спонукають учнів критично мислити, практикують написання творчих есе, застосовують компетентнісний підхід у навчанні. У закладі проводилися спостереження за проведенням навчальних занять, опитування, анкетування педагогічних працівників, учнів.

Позитивним в роботі педагогів є використання інформаційно-комунікативних технологій; постійне підвищення професійного рівня і педагогічної майстерностіефективність планування своєї діяльності, використання нових підходів до організації освітнього процесу.  

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 р. № 684 «Порядок ведення обліку дітей шкільного віку та учнів»рішення Богодухівської міської ради «Про закріплення за Комунальним закладом «Сазоно-Баланівська гімназія» Богодухівської міської ради Богодухівського району Харківської області території обслуговування» та з метою забезпечення конституційного права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти,   протягом 2023/2024  навчального року виконано заходи щодо охопленням навчанням дітей та підлітків шкільного віку. Відповідальним за облік дітей і підлітків шкільного віку призначено Стеценко Н.Т. Складено списки дітей і підлітків шкільного віку окремо на дітей, яким до 01 вересня поточного року виповнилося 5 років, і дітей та підлітків, яким до 01 вересня поточного року виповнилося 6-18 років. Списки складені на підставі списків первинного обліку громадян. Видано наказ по закладу освіти  «Про закріплення за вчителями закладу території обслуговування та проведення обліку дітей шкільного віку у 2023/2024 навчальному році» (вересень 2023 року).

Питання про стан роботи щодо охоплення дітей і підлітків навчанням заслуховувалися на нарадах при директорі, методичному об’єднанні класних керівників. У період з 01.09.2023 по 31.05.2024  дітей і підлітків шкільного віку, які не отримують загальної середньої освіти по закріпленому за закладом освіти мікрарайону не зафіксовано.

Мережа класів та здобувачів освіти в них в 2023/2024 навчальному році

Навчальний рік/Класи

1

2

3

4

5

6

7

8

9

1-9

2023/2024

-

4

4

5

6

6

5

5

10

45

 

На виконання законів України "Про освіту", «Про повну загальну середню освіту»,  Конституції України, з метою створення умов для отримання повної загальної освіти було організовано щоденний контролю за відвідуванням навчальних занять учнями закладу освіти, недопущення пропусків уроків без поважних причин.  

Вчителями вівся облік відвідування учнями навчальних занять у книзі обліку відвідування занять, в яку щоденно до першого уроку заносилися відомості про відсутніх учнів. Інформація про відсутніх учнів щоденно надавалася до Управління освіти, молоді та спорту черговим вчителем. У кожному класному журналі вівся облік відвідування учнями занять, у яких класні керівники позначали причину відсутності учнів. Класні керівники проводили роз'яснювальні бесіди з учнями, які пропускали уроки без поважних причин.

Питання щодо відвідування навчальних занять учнями закладу освіти розглядалися на нараді при директорові (грудень 2023, травень 2024), класних батьківських зборах (жовтень 2023), на методичному об’єднанні класних керівників (листопад 2023).

Адміністрацією гімназії було здійснено аналіз відвідування та зроблено моніторинг відвідування учнями закладу освіти навчальних занять за навчальний рік.

          Аналізуючи відвідування навчальних занять учнями 2-9 класів протягом 2023/2024 навчального року, середній показник пропусків уроків по хворобі становить 0 %, по поважній причині – 0% , без поважних причин – 0%.

Аналіз роботи за рік свідчить про цілеспрямовану роботу педагогічного колективу щодо поліпшення ситуації з питання відвідування учнями закладу освіти та унеможливлення пропусків занять без поважних причин.

           Діяльність педагогічного колективу гімназії в 2023/2024 навчальному році за своїм змістом і результативністю  була  спрямована на реалізацію чітко визначених принципів організації методичної роботи.

Наказом по закладу освіти від  14.09.2023 №90 «Про організацію науково-методичної роботи з педагогічними кадрами в 2023/2024 навчальному році»  було визначено основні завдання методичної роботи над темою: «Формування дидактичної компетентності педагога як умова підвищення якості освітнього процесу в умовах упровадження нових Державних стандартів початкової, базової загальної середньої освіти».

Головна мета методичної роботи закладу освіти - це допомога педагогічним працівникам у реалізації актуальних завдань розвитку, удосконалення і підвищення професійного рівня.

У структурі методичної роботи головну роль відіграли методичні об'єднання:

- вчителів початкових класів (керівник Шафоростова Л.І.);

- вчителів природничо-математичного циклу предметів  (керівник                   Кузьменкова О.І.);

- вчителів гуманітарного циклу предметів (керівник Колмик Л.В.);

- класних керівників (Найпак Т.В.).

Робота методичних об’єднань була спрямована на удосконалення методичної підготовки, фахової майстерності вчителя, удосконалення методики  проведення уроку та вирішення наступних завдань:   

впровадження в практику роботи перспективних освітніх технологій та передового педагогічного досвіду з метою підвищення результативності освітнього процесу;  

- забезпечення засвоєння й використання раціональніших методів і прийомів навчання та виховання учнів;

 постійне підвищення професійного рівня педагогів для організації та здійснення освітнього процесу ;

- обмін досвідом, пропаганда та здійснення нових підходів до організації дистанційного навчання;

створення умов для самоосвіти вчителів і здійснення керівництва творчою діяльністю педагогів.

Вся робота методичних об’єднань була пронизана практичною направленістю  на  покращення результативності  освітнього процесу під час дистанційного навчання.  

Особлива увага приділялась самоосвіті педагогів. Всі педагоги закладу планомірно підвищували свій кваліфікаційний рівень через участь у районних, міських, обласних, всеукраїнських семінарах, вебінарах, у вищих навчальних закладах післядипломної освіти: КВНЗ «ХАНО», ХНУ ім. В.Каразіна, ХДПУ  ім. Г.С.Сковороди, інших платформах.

Підвищення кваліфікації, вдосконалення професійного розвитку – це не тільки курсова перепідготовка. Це також участь педагогічних працівників у різноманітних тренінгах, конференціях, семінарах, вебінарах, онлайн-курсах тощо. Процес професійного зростання вчителів гімназії - це безперервний системний процес: обмін досвідом, розроблення системи навчальних занять, публікації в друкованих та електронних джерелах, самоосвіта. Річний план проходження курсів підвищення кваліфікації складається з урахуванням запитів педагогів, термінів проходження чергової атестації. Аналіз реалізації плану підвищення кваліфікації закладу свідчить про те, що вчителі дотримуються плану проходження курсів підвищення кваліфікації. 

         Атестація педагогів закладу освіти здійснювалась у 2023/2024 навчальному році згідно з перспективним планом. У звітному році було атестовано Карпенко Ж.М., вчителя початкових класів ЗЗСО на підтвердження кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічного звання «старший учитель»; Жирякову Н.В., вчителя ЗЗСО на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії»;  Стеценко Н.Т., вчителя початкових класів ЗЗСО на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії»; Попелюх Ю.Є., вчителя ЗЗСО, на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст другої категорії». 

Вивчення стану викладання окремих предметів здійснювалося згідно з перспективним планом. У 2023/2024 навчальному році було вивчено стан  викладання фізичної культури (жовтень 2023 року, нарада при директорові), стан викладання англійської мови (лютий 2024 року, педагогічна рада). Стан викладання цих предметів докладно проаналізовані та оформлені у вигляді  довідок та наказів по закладу освіти.

Перевірка методичної роботи в закладі за 2023/2024 навчальний рік засвідчила про те, що особливу увагу педагогічний колектив закладу приділяв підвищенню результативності уроку, забезпеченню усвідомлення здобувачами освіти необхідності отримання знань, системності знань здобувачів освіти, здатності до самоорганізації, саморозвитку, застосуванню прийомів, що сприяють підвищенню навчальних досягнень учнів, розвитку їх обдарованості.

Протягом 2023/2024 навчального року велика увага приділялась  розвитку  учнів з особливими освітніми потребами (4 клас). Програма для цього здобувача освіти була адаптована. Навчання дітей з особливими освітніми потребами теж відбувалося в дистанційному форматі.

З метою коригування індивідуальних програм розвитку дитини з ООП та визначення прогресу розвитку дитини двічі на рік у закладі проводилися  засідання Команди супроводу дитини з ООП, під час яких було надано рекомендації батькам та педагогам для визначення напрямів психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг, корекції індивідуальних програм розвитку та навчальних програм. Двічі на рік проводився моніторинг індивідуальних програм розвитку з виявлення певних труднощів, перешкод, рівня щодо їх усунення, уточнення впливу реалізації індивідуальної програми розвитку на розвиток дитини (прогрес розвитку дитини), перегляд чи актуалізація індивідуальної програми розвитку.

Учителі закладу створювали сприятливі умови для активізації пізнавальної діяльності дітей, стимулювали розвиток їх індивідуальних здібностей, скеровували  їх на формування інтелектуальних якостей, збагачували здобувачів освіти знаннями не тільки на уроках, а й у позаурочний час, виховували інтерес до навчання.

В закладі проводився щосеместровий освітній моніторинг на рівні діагностик:

-  моніторингу навчальної діяльності учнів;

-  моніторингу освітньої діяльності вчителя;

-  моніторингу відвідування уснів;

         За підсумками 2023/2024 навчального року рівень навчальних досягнень учнів 5-9 класів становить:

Клас

К-сть

учнів

Високий

рівень

%

Достатній

рівень

%

Середній

рівень

%

Початковий

рівень

%

5

6

0

0

4

66

2

34

0

0

6

5

0

0

1

20

4

80

0

0

7

5

0

0

1

20

4

80

0

0

8

5

0

0

1

20

4

80

0

0

9

10

0

0

2

20

8

80

0

0

 

Коефіцієнт результативності знань здобувачів освіти на кінець навчального року становив 0,64%, коефіцієнт якості - 0,55%.

Аналіз підсумків навчального року дає підстави зробити висновки, що педагогічний колектив закладу в основному реалізував мету навчання, розвитку та виховання здобувачів освіти, поставлену на початку навчального року. 

Одним з основних напрямків  діяльності  педагогічного колективу закладу була робота по залученню здобувачів освіти до участі в різноманітних турнірах та конкурсах. З цією метою вчителі постійно створювали умови щодо реалізації здібностей та творчого потенціалу кожного  здобувача освіти як особистості, підтримували їхні прагнення досягти кращих результатів у порівнянні з тими, які вже вони мають, через поєднання в своїй роботі комплексу методів і прийомів, які активізували творчу пізнавальну діяльність дітей під час уроків і в позаурочний час.

         Протягом 2023/2024 навчального року в закладі освіти створювались умови для розвитку обдарованих дітей. Для обдарованих дітей було організовано індивідуальні консультації, конкурси, вікторини, предметні тижні. З цією метою вчителі постійно створювали умови щодо реалізації  здібностей та творчого потенціалу кожного здобувача освіти як особистості, підтримували їхні прагнення досягти кращих результатів у порівнянні з тими, які вже вони мають, через поєднання в своїй роботі комплексу методів і прийомів, які активізують творчу пізнавальну діяльність дітей під час уроків і в позаурочний час.

База даних на обдарованих дітей у закладі щороку поновлювалась.  На нараді при директорові (вересень 2023 року) було визначено шляхи розвитку здібностей обдарованої дитини, які ґрунтувалися на особистісному підході. Насамперед – це створення ситуації успіху, запровадження технології педагогічної підтримки, впровадження інтерактивних технологій, що виправдовує девіз учителів закладу: «Від творчого учителя – до творчого учня».

Протягом 2023/2024 навчального року виховну роботу гімназії було організовано з урахуванням основних положень Конституції України згідно з Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про мови в Україні», «Про охорону дитинства», «Про попередження насильства в сім'ї». Відповідно до Закону України «Про освіту», Концепції Нової української школи виховання є невід’ємною складовою освітнього процесу, є наскрізним процесом, охоплює усі сфери шкільного життя і має ґрунтуватися на цінностях. Особлива роль в організації виховної діяльності в закладі освіти належить класним керівникам. Діяльність класного керівника регламентується «Положенням про класного керівника навчального закладу системи загальної середньої освіти», затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 6 вересня 2000 року № 434, затвердженим в Міністерстві юстиції України 26 вересня 2000 року за №659/4880 ( зі змінами).

Одним із головних завдань закладу освіти є повсякденна психологічна допомога та емоційна підтримка учасників освітнього процесу . В жорстоких реаліях воєнного стану в Україні освітяни гімназії реалізовували важливе завдання - об’єднання зусиль педагогічної та громадської спільнот на засадах взаєморозуміння, співробітництва щодо захисту прав та свобод, оволодіння дітьми універсальними цінностями та моделями поведінки, які складають основу світової культури.

Особлива увага у гімназії приділялася національно-патріотичному вихованню. Стратегічні підходи до національно-патріотичного виховання дітей та молоді в системі освіти визначено Указом Президента України від 18.05.2019 № 286/219 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання», постановою Кабінету Міністрів України від 09.10.2020 № 932 «Про затвердження плану дій щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання на 2020-2025 роки» та  від 30 червня 2021 р. № 673 «Державну цільову соціальну програму до національно-патріотичного виховання на період до 2025 року». Керуючись ст. 26,59,73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», наказом МОН України від 06.06.2022 №527 (затверджено Заходи щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України до 2025 року).

Протягом навчального року в гімназії особливу увагу приділяли основним складовим національно-патріотичного виховання, а саме: громадянсько-патріотичне, духовно-моральне, військово-патріотичне та екологічне виховання.

З метою становлення самодостатнього громадянина-патріота України, гуманіста і демократа, готового до виконання громадянських і конституційних обов’язків, до успадкування духовних і культурних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин, формування активної громадянської позиції, утвердження національної ідентичності громадян па основі духовно-моральних цінностей Українського народу, національної самобутності, протягом  2023/2024 навчального року у гімназії були проведені наступні заходи:

До Дня захисника України: єдина година спілкування до Дня захисника України «Слава героям України»; випуск Е-газети «Свято Покрови та День українського козацтва: історія та сучасність»; конкурс малюнків  «Дякую солдатам за мирне небо!»; виставка квіткових композицій з штучного матеріалу.

Пройшли заходи до Дня Гідності та Свободи України: онлайн-конкурс читців патріотичних віршів до Дня гідності та свободи серед учнів початкових класів, акція « Долонька єдності», конкурс плакатів «Україна - вільна країна» серед учнів 5-9 класів також проведений музичний дивограй "Гідні бути українцями", та акція «Запалимо свічки за єдину Україну» з метою вшанування пам’яті загиблих за гідність та свободу в Україні.

Проведені  до Дня українського добровольця та Дня волонтера наступні заходи: бесіди за темою «Немає більшої сили, ніж стійкість духу добровольця», тематичні уроки «З вдячністю за світле майбутнє», онлайн-зустрічі з волонтерами села (родина Івах). Учнівська, батьківська та педагогічна спільнота були активними учасниками волонтерівських акцій для захистникі України.

Виховна робота в умовах воєнних дій проводилася синхронному форматі. Адміністрація в мережі Фейсбук висвітлювала заходи-марафони до Дня вишиванки, Дня сім’ї, фотовиставку до Дня Соборності України «Україна – це ми», гімназійний етап Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста» за темою  «Дика природа», фотовиставку «Територія пригод-2024», акцію «Молодь – за здоровий спосіб життя!», гімназійний етап Всеукраїнського конкурсу «Годівничка», відкритий дитячий фестиваль підводних зображень «Жива вода – Дельта», Міська виставка-акція «SOS вернісаж» до Дня Землі, виставку-конкурс «Українська Великодня писанка», вернісаж дитячої творчості, присвячений річниці Чорнобильської катастрофи, гімназійний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край», відкритий дитячий фестиваль соціальних роликів «Діти України», виставку малюнків та плакатів «Мирне небо - щасливе дитинство» до Дня захисту дітей. Відбулося привітання з Днем пам’яті та примирення та Днем перемоги у другій світовій війні.

До Дня Небесної сотні пройшли: тематичні онлайн-уроки пам'яті «Герої сьогодення», шкільна акція «Небесна Сотня – Герої сьогодення».

Заходи до Дня Соборності України: флешмоб «Україна – єдина соборна держава», урок-квест «Соборна Україна», загальношкільна акція «Соборна мати Україна - одна на всіх , як оберіг», створена фотозона «Я люблю Україну».

До Дня вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС проведені: онлайн відео-спогад «Чорнобильський набат», відеопрезентація «Дзвони Чорнобиля», єдиний тематичний онлайн-урок «Мій біль – Чорнобиль», перегляд фільму «Метелики» з обговоренням.

До Дня пам’яті та примирення і 79-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні учні гімназії долучилися до онлайн марафону «Квіти пам'яті», в режимі онлайн пройшла єдина виховна година «Пам'ять єднає покоління». Пройшли онлайн заходи до Дня Європи в Україні: віртуальні подорож країнами Європи.

У 2023/2024 навчальному роців гімназії велася робота щодо профілактики злочинності, правопорушень, бездоглядності, безпритульності, проявів негативних явищ в учнівському середовищі, насилля в сім’ї  була спрямована  на виконання Закону України «Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей», постанови Кабінету Міністрів України від                     22 серпня 2018 року № 658 «Про порядок взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі», наказів Міністерства освіти і науки України  від 01.02.2010 № 59 «Про вжиття заходів щодо запобігання насильству над дітьми» та від 29.10.2010 № 1023 «Щодо  профілактики злочинності і  правопорушень  серед  дітей, захисту їх прав на освіту» щодо формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок», з метою запобігання вчинення дітьми злочинів, правопорушень, проявів булінгу в освітньому просторі, формування позитивних соціальних установок, попередження вживання алкогольних, наркотичних речовин, тютюнових виробів учнівською молоддю.

Програма дій Кабінету Міністрів України передбачає створення у кожній школі до 2025 року сприятливого освітнього середовища, забезпечення компетентнісного навчання учнів і постійного підвищення кваліфікації педагогів. Безпечна і дружня до дитини школа — це місце, у якому діти і дорослі почуваються безпечно і комфортно, яке дарує дітям особливе відчуття єдності, дає точку опори і можливість проявити себе, вселяє надію породжує впевненість у майбутньому. В рамках реалізації поставлених завдань у гімназії розроблений, затверджений та запущений в дію «План  заходів щодо створення безпечного освітнього середовища на 2023/2024 навчальний рік», який охоплював всіх учасників навчально-виховного процесу: учнів та їх батьків, працівників гімназії, громадськість.

Адміністрація гімназії тісно співпрацює з Службою у справах неповнолітніх, сектором ювенальної превенції Богодухівського відділення поліції ГУНП в Харківській області. Для формування правосвідомості у підростаючого покоління були організовані зустрічі з представниками Богодухівського районного суду. Служба у справах дітей Богдухівської РДА провела заходи із здобувачами освіти,  на яких обговорювали   згубний вплив груп в  соціальних мережах. З метою запобігання тенденцій розширення ризиків і загроз впливу на соціально-психологічну безпеку особистості педагоги отримали рекомендації щодо профілактики суїцидальної поведінки серед здобувачів освіти. Проходили: тижні права та місячник права; декади: антиалкогольної, антинаркотичної пропаганди; інформаційна компанія щодо проблеми сексуального насильства над дітьми; розроблені презентації (відеоматеріали) щодо забезпечення батьківського контролю над поведінкою дитини в Інтернеті з метою демонстрації в закладі освіти: Серіал для батьків «Безпека дітей в Інтернеті», відео «Шкідливий контент: що варто знати батькам. Як говорити з дитиною», відео «Запобігаємо кібер - булінгу», презентації: «Небезпека в Інтернеті: порада  батькам», «Батьківський конртоль онлайн- виклики сьогодення» ; просвітницькі уроки від ЮНІСЕФ: «Знаю права і змінюю світ», «Захищай себе та інших», «Про кібербулінг», «Гаряча лінія».

Заходи, які були проведені, спрямовані на активізацію діяльності педагогічного та учнівського колективів в напрямку правових знань та правової пропаганди  із запровадженням інноваційних методик профілактики правопорушень: Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини; виховні години для учнів різних вікових категорій; круглий стіл для учнів  9 класів «Права людини» з нагоди проголошення «Загальної декларації прав людини», квест для учнів 8 класів  «Права дитини в міжнародних стандартах», «Правова відгадайка» для молодших школярів, анкетування учнів 7-8 класів «Діти і протиправна поведінка», пройшли заняття з профілактичної програми «Сімейна розмова», година спілкування «Чи важко бути добрим», бесіда- диспут «Чи можна прожити без конфліктів», Інформаційна компанія  «Насилометр »- звертайся за допомогою; Он- лайн челендж «1000 обійм та поцілунків».

Актуальною у 2023/2024 н. р. залишається профілактична робота щодо протидії торгівлі людьми. До  Міжнародного дня боротьби з рабством для учнів гімназії було проведено перегляд вистави з обговоренням щодо питань ризиків потрапляння в ситуації торгівлі людьми, кінолекторій «Трудова експлуатація»,  «Станція призначення – життя».

На інформаційних стендах та сайті розміщена інформація, що стосуються збереження життя та здоров’я дітей, захисту їх прав та інтересів; розміщені банери Національної дитячої «гарячої лінії» -116111, яка є безкоштовною, анонімною та конфіденційною.

На постійному контролі знаходиться освітній дистанційний процес учнями гімназії. У гімназії було запроваджено звітування по відсутнім у онлайн форматі. Також, у зв’язку з воєнними діями та оголошеним військовим станом у країні та необхідністю евакуюватися з небезпечних регіонів питання контролю за дітьми стало особливо гостро. Тому адміністрація гімназії тримала на постійному контролі пересування колективу гімназії. Класними керівниками налагоджений тісний контакт з кожною сім’єю. Проводився  щоденний моніторинг за пересуванням сімей і дітей в них. Учнів, які не виходять на зв'язок і не приступили до занять немає.

Із метою профілактики правопорушень серед учнів гімназії, подальшого  розвитку їхньої правової освіти та виховання у дусі поваги до закону, прав людини у гімназії працює Рада  з профілактики з правопорушень.

У 2023/2024 н.р було проведено чотири онлайн- засідання. Учнів, які перебувають на обліку немає.

На виконання листа Департаменту освіти і науки Харківської ОДА від 14.01.2020 №01-22/80/0/160-20 «Про здійснення повноважень у сфері запобігання булінгу (цькуванню)», зі зростанням випадків конфліктних ситуацій у школах та з метою попередження жорстокого поводження по відношенню до дітей,  насилля та булінгу, поширення роботи з комплексу просвітницьких, профілактичних заходів для учасників освітнього процесу розроблений та затверджений План заходів.  У гімназії були проведені семінари для вчителів, тренінгові заняття для учнів, практикуми для батьків, батьківські збори, на яких розглядалися питання батьківського виховання та батьківсько-дитячих стосунків. Антибулінгові хвилинки, цикл психологічних практикумів для здобувачі освітив 2-4 класів, «Різнокольоровий тиждень», профілактичні бесіди,  квест – гра «Тест Білборда та кохання в інтернеті». Організований консультативний пункт для батьків та дітей, які потребували вирішення конфліктних ситуацій. Проходить просвіта здобувачів освіти гімназії та батьків у мережі Фейсбук через долучення до групи «Травлі NET».

Згідно наказу Міністерства освіти «Деякі питання реагування на випадки булінгу та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти» від 28.12.2019 № 1646 у гімназії розроблені План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню), Процедура подання учасниками  освітнього процесу заяв про випадки булінгу (форма заяви, примірний зміст, терміни та процедуру розгляду, відповідно законодавства тощо); Порядок реагування на доведені випадки булінгу та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування). Традиційно з 25.11 по 10.12.2023 року року у гімназії пройшла акція «16 днів без насильства». В цьому році кампанія у нашій гімназії проходила  під гаслом: «Розфарбуємо світ кольоровими фарбами: фінансуй, реагуй, запобігай, збирай дані!».

Система виховної роботи в нашому закладі спрямована на формування свідомого громадянина – людини з притаманними їй почуттями, вчинками та поведінкою, які органічно поєднуються з потребою й умінням діяти компетентно, забезпечувати в реальному житті гуманістичність ідеалів, стійких ціннісних орієнтирів; вихованню толерантної поведінки, розвитку комунікативних навичок, моральної сфери та реалізації творчого потенціалу.

Профорієнтаційна робота в 2023/2024 навчальному році проводилася в дистанційному форматі. Проведений профорієнтаційний захід «Твоє майбутнє» з випускниками стосовно вступної  кампанії в 2024 році та специфічні умови навчання.

Питання екологічного виховання в умовах сьогодення теж набуло не аби якої актуальності. Згідно річного плану виховної роботи на 2023/2024 навчальний рік у гімназії проходили заходи до Міжнародного Дня захисту тварин, акції «Турбота про птахів», «Пташині їдальні» по встановленню годівничок; акції «Happy Мяу для Мурчика», метою якої є допомога безпритульним тваринам. Брали участь в обласних та районних конкурсах за даною тематикою. Учні нагороджені грамотами, дипломами та подяками відповідних організацій.  

Протягом навчального року здобувачі освіти закладу були активні у різноманітних районних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах, а саме: акція «День юного натураліста», районний етап Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров'я», районна виставка юних природоохоронців «Зимовий вернісаж», районна виставка-конкурс «Різдвяна писанка», районний етап Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста», районний етап всеукраїнського конкурсу народної української іграшки, районна фотовиставка «Територія пригод», районна виставка-акція «SOS вернісаж», районний відкритий дитячий фестиваль підводних зображень «Жива вода – Дельта», районний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край», районна виставка-конкурс «Українська Великодня писанка».

За підсумками року здобувачі освіти закладу були нагороджені грамотами:

- за сумлінне виконання всіх завдань під час дистанційного навчання, активну участь у шкільних та міських конкурсах, участь у позакласному житті школи та класу -  15 учнів ;

- за сумлінне виконання всіх завдань під час дистанційного навчання та активну участь в житті школи -  10 учнів;

- за активну участь у шкільних та міських конкурсах, участь у позакласному житті школи та класу – 18 учнів;

 - за активну участь у спортивному житті школи, за сміливість, оптимізм, завзятість в досягненні мети, за волю до перемоги і уміння знаходити правильне рішення -  5 учнів .

Учні закладу освіти було активними учасниками районних, всеукраїнський конкурсів різних напрямків і спрямувань, нагороджено 38% учнів від загальної кількості грамотами Богодухівського центру дитячої та юнацької творчості.

Протягом 2023/2024 навчального року в закладі освіти проводилась профорієнтаційна робота з учнями 8 та 9 класів.

Завданнями профорієнтації в закладі освіти були:

- формування у людини установки на власну активність та самопізнання як основу професійного самовизначення та самоствердження;

- ознайомлення зі світом професій, кон’юнктурою ринку праці, правилами вибору професії, своїми правами та обов’язками;

- формування умінь аналізу різних видів професійної діяльності;

- виховання загальнолюдських та загальнопрофесійних якостей і розумових потреб.

Класні керівники Колмик Л.В. та Каландія О.В. спрямували профорієнтаціну роботу на свідомий вибір учнями улюбленої професії, зв’язок з реальним життям та формування  позитивного ставлення до праці.

         Традиційно  у лютому місяці з  метою підготовки та допомоги старшокласникам у виборі майбутньої професії у гімназії проходив тиждень профорієнтації. В рамках  тижня  було організовано випуск  колажів  «Світ професій» (учні 8-9 класів) та виставка малюнків «Світ професій».

Проводилися анкетування, бесіди з учнями щодо профорієнтації :«Твоє майбутнє в твоїх руках», «Калейдоскоп професій». Учні переглядали ролики  про професії на платформі YouTube, також підготували мініпроєкти на теми «Мої інтереси», « Професія моєї мрії».  З учнями 9 класу були проведені профорієнтаційні зустрічі з представниками Харківського фахового коледжу харчової промисловості, а також Харківського природоохоронного фахового коледжу.

Класними керівниками систематично проводилось вивчення професійних інтересів, нахилів та можливостей здобувачів освіти, формувались правильні мотиви вибору професії, уявлення про моральне обличчя трудівника обраної професії та бажання розвивати в себе необхідні моральні якості. 

Адміністрація закладу і весь педагогічний колектив особливу увагу приділяли роботі з дітьми пільгового контингенту. На нараді при директорові (серпень 2023 року)  було розглянуте питання «Про організацію соціального захисту дітей». Наказом по закладу від 02.09.2023 №52 громадським  інспектором по роботі з соціально незахищеними дітьми було призначено Герман Т.О.

У КЗ «Сазоно-Баланівська гімназія» навчається 17 дітей з пільгових категорій:

  • 12 дітей з багатодітних сімей;
  • 1 дитина з особливими освітніми потребами;
  • 2 дитина-інвалід;.
  • 2 дітей батьки яких перебувають у ЗСУ.

         Діти соціально вразливих категорій гімназії знаходилися під особливим контролем та увагою всього педагогічного колективу. Діти соціально незахищених категорій мали всі необхідні шкільні підручники та обладнання для ефективного навчання та розвитку своїх духовних та фізичних можливостей. Вони брали активну участь у шкільних  та районних заходах. На новорічні  свята всі соціально вразливі категорії дітей отримали подарунки від міської адміністрації. .

         В закладі планомірно велася робота щодо збереження та зміцнення здоров'я дітей, формування у них навичок здорового способу життя, складалися листи здоров'я, проводився моніторинг стану здоров'я учнів. Класні керівники постійно проводили години спілкування на теми «Роль здорового способу життя для людини», «Значення фізкультури і спорту для людини». Протягом року проводилися лекції з пропаганди здорового способу життя.

Сумлінна робота в закладі велася класними керівниками щодо попередження і заборони паління, ведення здорового способу життя. Класні керівники у своїх планах відображали систему роботи в цьому напрямку.

         Питання безпеки життєдіяльності і профілактики дитячого травматизму були внесені до Плану роботи Комунального закладу «Сазоно-Баланівська гімназія» Богодухівької міської ради Богодухівського району Харківської області на 2023/2024 навчальний рік і до планів виховної роботи класних керівників 

Класними керівниками проводилися бесіди за розробленою тематикою з профілактики побутового травматизму, правил поведінки на воді, правил поводження з електро та газовими приладами, вибухо-небезпечними предметами, вогнепальною зброєю, правил профілактики отруєнь.

В закладі проводилися  додаткові  бесіди за фактами нещасних  випадків зі здобувачами освіти району, міста та області. Ця робота фіксувалася в класних журналах.

Велика увага в закладі приділялась вивченню правил дорожнього руху. З метою збереження життя та здоров’я учасників освітнього  процесу, посилення  відповідальності педагогічних працівників за життя і здоров’я здобувачів освіти. Під час Тижня безпеки дорожнього руху (травень 2024 року) було проведено класні години,  вікторина «Знавці дорожнього руху» серед учнів                     5-9 класів. Класні керівники 2-4 класів організували та провели для своїх вихованців цікаві ігри, вікторини на знання правил дорожнього руху. Традиційними стали ігри для молодших школярів «Любій малечі про серйозні речі» та «Правила руху завчи до ладу, щоб не потрапити раптом в біду».

Класні керівники систематично проводили бесіди зі здобувачами освіти про необхідність дотримання правил дорожнього руху. Значна увага в закладі  приділялася пожежній безпеці.. 

В закладі було організовано роботу з батьками щодо профілактики всіх видів дитячого травматизму. На батьківських зборах класними керівниками неодноразово порушувалися питання з безпеки життєдіяльності дітей, проводилися бесіди з попередження дитячого травматизму вдома і на вулиці. Розглядалися такі  питання: «Профілактика грипу», «Прищеплення навичок здорового способу життя батьками», «Попередження дитячого травматизму під час канікул», «Дії під час сигналу «Повітряна тривога».

Піднімалися питання профілактики грипу, туберкульозу, отруєнь, небезпечних звичок: «Правильний питний режим», «Рослини корисні й небезпечні», «Гриби їстівні й неїстівні», «Лісова аптека», «Народне  лікування», «Чим небезпечна наркоманія», «Алкоголь і тютюн шкідливі для дитячого  організму», «Обережно – дурман», «Правда про наркотики».

Питання організації та стану роботи з запобігання дитячого травматизму постійно розглядалися та аналізувалися на педагогічній раді (серпень                             2023 року), нараді при директорові (грудень 2023 року), на батьківських зборах, узагальнювалися наказами по закладу.

 Травмованих під час освітнього процесу та побутових травм протягом 2023/2024 навчального року не було.

Система організації  шкільної  та позашкільної фізкультурно-оздоровчої роботи закладу в 2023/2024 навчальному році була  спрямована на реалізацію Цільової комплексної програми «Фізичне виховання - здоров'я нації». Вже те, що молодь обирає здоровий спосіб життя, варте того, щоб далі працювати в цьому напрямку. Видатними спортсменами всі стати не можуть, але займатися фізичною культурою, яка допоможе бути здоровим, повинен кожний.

За результатами медичного огляду учні були розподілені на основну, спеціальну та підготовчу групи. Особливе значення мали фізкультурні хвилинки під час онлайн уроків. Вони були не лише дійовим засобом зменшення втоми і підвищення успішності учнів, а й незамінним засобом запобігання порушенням постави і деформаціям будови тіла. Робота закладу та вчителя фізичної культури у 2022/2024 навчальному році спрямована на розробку та впровадження в освітній процес основ здорового способу життя шляхом зацікавленості учнів у заняттях спортом на позитивному емоційному фоні.

         Сьогодні в Україні триває процес становлення нової  системи освіти та виховання, зорієнтований на входження у світовий освітній простір. Цей процес супроводжується істотними змінами в педагогічній теорії та практиці освітнього процесу. У таких умовах шкільній бібліотеці необхідно не лише орієнтуватись у широкому спектрі сучасних інноваційних технологій, ідей, напрямів, а й популяризації читання.   

         Пріоритетним напрямом діяльності шкільної бібліотеки було формування грамотного користувача з високим рівнем інформаційно-бібліографічної культури.          Головним завданням бібліотеки було – привчити учнів до систематичного відвідування бібліотеки, роботи з книгою.

         Бібліотечний фонд налічує достатню кількість різноманітної літератури про природу, життя тварин та рослин. З великим інтересом учні брали участь у різноманітних творчих конкурсах, вікторинах.

         В 2023/2024 навчальному році шкільна бібліотека забезпечувала навчальний процес всіма необхідними підручниками на 95%, сприяла розвитку рідної мови. Актуальною проблемою було формування та збереження бібліотечного фонду.

Протягом 2023/2024 навчального року за підтримки Богодухівської міської ради, Управління освіти, молоді та спорту закладом освіти була проведена певна робота для зміцнення та модернізації матеріально-технічної  бази:

  • Здійснено ремонт електромережі закладу та встановлення генератора
  • Здійснено ремонт та  утеплення теплотраси.

Очікуване майбуття:

  • облаштування спортивного майданчика;
  • облаштування класних кімнат 5-7 класів мультимедійним обладнанням.

 

У 2023/2024 навчальному році у зв'язку зі зміною умов праці працівників та учнів закладу (дистанційна форма навчання) план роботи не було виконано в повному обсязі: частина заходів як то наради, семінари було проведено он-лайн, інші заходи було скасовано.

Але при цьому основною задачею педагогічного колективу залишається забезпечення рівного доступу учнів до якісної освіти, забезпечення умов для різнобічного розвитку індивідуальних здібностей учнів, формування всебічно розвиненої дитини, патріота з активною позицією, здатного змінювати навколишній світ та вчитися впродовж життя. Перед педагогами гімназії було поставлено завдання формувати в учнів такі компетентності, як критичне мислення, творчість, ініціативність, уміння розв’язувати проблеми, вміння приймати рішення, вміння співпрацювати в команді.

Як директор закладу освіти у роботі з працівниками дотримуюсь партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. На моє переконання, завдяки такому стилю керівництва у закладі залишається мінімум агресивності, наявне творче вирішення справ; переважають такі методи керівництва як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей – шанобливе, вимогливість поєднується із справедливістю, спілкування ввічливе, поважливе, рідко з наказом. У зв'язку з цим я надаю колегам більше самостійності, відповідно їхній кваліфікації і характеру роботи, створюю необхідні умови для самореалізації. У кожному зі своїх підлеглих бачу, насамперед, особистість у всьому розмаїтті її людських якостей і властивостей.

Висловлюю щиру подяку за співпрацю: учням – за бажання вчитися, учителям — за творчість, за любов до своєї професії; батькам— за допомогу,розуміння, підтримку і сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю; технічному персоналу за їх щоденну якісну працю, за чистоту в навчальному закладі та на території школи, смачні сніданки та обіди. Я вірю в наш навчальний заклад, захоплююся його талановитими особистостями: учнями, вчителями, випускниками, які примножують справу нашого навчального закладу – гімназії.

Аналізуючи вищезазначене, перед нами постають основні завдання на 2024/2025 навчальний рік:

  • забезпечення реалізації права громадян на повну загальну середню освіту;
  • продовження реалізації реформи загальної середньої освіти відповідно до Концепції «Нова українська школа», 
  • використання освітніх інновацій, інформаційно-комунікаційних, здоров’язбережувальних технологій;
  • створення умов для зростання професійної майстерності вчителів;
  • реалізація принципу академічної свободи в педагогічній діяльності учителя як основи його професійної самореалізації;
  • формування в школярів потреби й навичок самоосвітньої роботи, здатності до навчання впродовж усього життя;
  • розвиток особистості учня, його здібностей та обдарувань, наукового світогляду;
  • виховання свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формування засад здорового способу життя, збереження й зміцнення фізичного та психічного здоров’я учнів;
  • виховання громадянина України;
  • виховання в учнів поваги до Конституції України, державних символів України, прав і свобод людини й громадянина, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії, свідомого ставлення до обов’язків людини й громадянина;
  • створення умов, необхідних для успішної самореалізації особистості в соціумі;
  • забезпечення соціального захисту дитини, сприяння встановленню рівного доступу до повноцінної освіти різних категорій учнів відповідно до їхніх індивідуальних нахилів, потреб, інтересів;
  • створення дієвого учнівського самоврядування в школі;
  • формування ключових компетентностей, позитивної мотивації учня до навчання шляхом оновлення системи взаємостосунків між учнем та вчителем, активної співпраці з батьками;
  • зміни в організаційній культурі закладу освіти: утвердження мотиваційної моделі управління, яка орієнтована на потреби, очікування й можливості всіх учасників освітнього процесу;
  • створення конкурентоспроможного іміджу закладу загальної середньої освіти;
  • поповнення матеріально-технічної бази школи.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень