A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальний заклад "Cазоно-Баланівська гімназія" Богодухівської міської ради Богодухівського району Харківської області

Військово-патріотичне виховання

 

Фото без описуВ Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді зазначено: "Складовою частиною патріотичного виховання, а в часи воєнної загрози –  пріоритетною, є військово-патріотичне виховання, зорієнтоване на формування у зростаючої особистості готовності до захисту Вітчизни, розвиток бажання здобувати військові професії, проходити службу у Збройних Силах України як особливому виді державної служби. Його зміст визначається національними інтересами України і покликаний забезпечити активну участь громадян у збереженні її безпеки від зовнішньої загрози. Робота з військово-патріотичного виховання учнівської молоді має проводитися комплексно, в єдності всіх його складників спільними зусиллями органів державного управління, а також освітніх закладів, сім'ї, громадських організацій та об’єднань, Збройних Сил України, інших силових структур".

Тому сьогодні завдання загальної середньої освіти –  виховання громадянина - патріота своєї Батьківщини, готового до подальшої освіти і трудової діяльності, з політичними і світоглядними переконаннями. Концепція виховання дітей та молоді у національній системі освіти визначила систему завдань, спрямовану на виховання гармонійно розвиненої, високоосвіченої, національно свідомої і соціально активної людини, що наділена глибокою громадянською відповідальністю, високими духовними якостями, родинними і патріотичними почуттями, є носієм кращих надбань національної та світової культури, здатної до саморозвитку і самовдосконалення. Військово-патріотичне виховання покликане забезпечити морально-політичну і практичну підготовку щодо виконання обов'язку - військової служби у Збройних Силах України, захисту незалежної Батьківщини.

Головними завданнями є формування психологічних та морально-вольових якостей (стійкості, мужності, готовності до подвигу, самопожертви), особистісних поглядів на сучасні події; самовиховання і самопідготовка, спрямовані на оволодіння певними світоглядними знаннями і уявленнями, фізичний розвиток особистості.

 

Сучасні політичні, соціально-економічні та військові виклики вимагають всебічної перебудови освіти, навчання і виховання учнівської молоді України. Національно-патріотичне, історико-героїчне, військово-патриотичне виховання має стати важливою складовою всього навчального процесу.

Державотворчі процеси, що відбуваються в Україні останнім часом, зумовлюють необхідність вирішення проблеми виховання національно свідомих громадян, справжніх патріотів, відданих Вітчизні, готових до плідної праці в ім’я рідного народу. Система освіти загалом і педагогічні колективи, зокрема, повинні ефективно вирішувати складні завдання військово-патріотичного виховання молоді, які знайшли своє відображення в офіційних документах:

  • Конституції України;
  • законів України  «Про освіту»,  «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті», «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»,  «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 — 1945 років»;
  • Постанови Верховної Ради України «Про вшанування героїв АТО та вдосконалення національно-патріотичного виховання дітей та молоді»;
  • Указ Президента України Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні;
  • Наказів  Міністерства освіти і науки України «Про  затвердження  плану  заходів  щодо  посилення  національно­патріотичного  виховання  дітей  та  учнівської  молоді»;  «Про  затвердження  Концепції  національно­патріотичного  виховання  дітей  і молоді,  Заходів  щодо  реалізації  Концепції  національно­патріотичного виховання  дітей  і  молоді;
  • Методичних  рекомендацій  щодо  національно­патріотичного  виховання  дітей  і  молоді у загальноосвітніх навчальних закладах».

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень